Kaymakamımız Mehmet SOYUŞEN'in Cumhuriyet Bayramı Mesajı        
     
   Cumhuriyetimizin ilanının 93. yıldönümünü Milletçe büyük bir gurur ve coşku içinde kutladığımız bu anlamlı günde Harmancıklı hemşehrilerime sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.
        
        Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetin ilanını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ile milletçe kutluyoruz.
        
        Kurtuluş Savaşı, Mustafa Kemal'in önderliğinde milletin her ferdinin fedakârlıkları sonucu kazanılan büyük bir zaferdir. Ülkenin işgali karşısında tek vücut olan halkımız, kurtuluşa ve ardından Cumhuriyete uzanan şanlı bir yürüyüş başlatmışlardır. Cumhuriyetle yönünü belirleyen ve muasır medeniyetler seviyesini aşma hedefini gerçekleştirmek için 93 yıldır büyük çaba gösteren Türkiye, yoluna kararlılıkla devam etmektedir. Türk Milleti, Cumhuriyetle güçlenen gücümüzün, potansiyelimizin, birlik ve beraberliğimizin değerini hiçbir zaman unutmamalıdır. Bu topraklara ve tarihimize duyduğumuz derin sevgi ve bağlılık, birlikte oluşturacağımız mutlu ve müreffeh geleceğe olan güvenimiz dahada pekişmektedir.
        
        Bu anlamlı günde, başta "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyorum. Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun!"